5:00am
Cops O: The Runaways
5:00am
Cops O: Perfume Takedown
5:00am
Cops O: Batter Up
5:00am
Cops O: Mohawked Cleaning Service
5:00am
Paid Programming - Cont
5:00am
Paid Program (30)
5:00am
Paid Program (30)
9:00am
Walking Tall (2004)
11:00am
XXX (2002)
2:00pm
Cops O: Crash Landing
2:30pm
Cops O: That's My Grill
5:30pm
Jail: Big Texas
8:00pm
Cops O: Heat of the Moment
8:30pm
Cops O: Crash Landing
12:00am
Cops O: Heat of the Moment
1:00am
1:30am
2:00am
2:30am
3:00am
3:30am
Jail: Big Texas
5:00am
Cops O: Tazed and Confused
5:00am
Cops O: Put Your Clothes Back On
5:00am
Cops O: Cruisin' the Neighborhood
5:00am
Cops O: Step Away from the Cutlery
5:00am
Paid Programming - Cont
5:00am
Paid Program (30)
5:00am
Paid Program (30)
9:00am
Xtreme Off Road: XOR Adventure Ride
9:30am
Engine Power: Making A Mustang Monster
10:30am
Detroit Muscle: Barn Find Chevelle: Interior and Panel Repair
11:00am
Fast Five (2011)
2:00pm
2 Fast 2 Furious
4:30pm
The Fast and The Furious: Tokyo Drift (2006): Fast and the Furious, The: Tokyo Drift (2006)
7:00pm
Fast Five (2011)
10:00pm
2 Fast 2 Furious

March 28 Results

by Michael Roberts   March 28, 2013 at 11:45PM  |  Views: 3,591


Two tournaments concluded, as Emanuel Newton earn a titled shot against newly crowned light heavyweight champion Attila Vegh and David “The Caveman” Rickels secured a shot at the lightweight belt. Get the full results of the night.

Light heavyweight tournament final: Emanuel Newton defeats Mikhail Zayats via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Lightweight tournament final: David Rickels defeats Saad Awad via technical knockout (punches) at 5:00 of round 2

Welterweight tournament qualifier: Luis Melo defeats Trey Houston via submission (arm-triangle choke) at 1:09 of round 3

Bantamweight tournament qualifier: Rodrigo Lima defeats Ronnie Mann via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Welterweight fight: Julien Williams defeats Kenny Moss via submission (guillotine choke) at 3:19 of round 1

Heavyweight fight: Augusto Sakai defeats Rob Horton via technical knockout (knee) at 4:01 of round 2

Women’s strawweight fight: Jessica Aguilar defeats Patricia Vidonic via split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Featherweight fight: Joe Taimanglo defeats Ronnie Rogers via submission (north-south choke) at :33 of round 2

Lightweight fight: Edson Berto defeats Bruno Carvalho via submission (heel hook) at 1:27 of round 1

Lightweight fight: Tony Fryklund vs. Patrick Cenoble ruled a split draw (29-27, 27-29, 28-28)

Women’s strawweight fight: Felice Herrig defeats Heather Clark via split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Most Liked Videos This Week

THE DAILY FOUR